Kredyt dla firm bez zdolności kredytowej – czy to możliwe?

Strona główna>Blog>Kredyt dla firm bez zdolności kredytowej – czy to możliwe?

Brak zdolności kredytowej może znacząco wpłynąć na Twoje uprawnienia do tradycyjnych pożyczek biznesowych. Banki głównego nurtu najprawdopodobniej odmówią Ci finansowania, jeśli Twoja ocena kredytowa pozostawia wiele do życzenia, ponieważ ich kryteria i kontrole są rygorystyczne i będą postrzegać Cię jako ryzykownego kredytobiorcę. Alternatywą jest kredyt dla firm bez zdolności kredytowej – zanim jednak się na niego zdecydujesz zdecydowanie warto dowiedzieć się więcej, by nie wpaść w większe kłopoty finansowe.

Kredyt dla firm bez zdolności kredytowej - czy to możliwe?

Spis treści

Zatem nie wszystko jest stracone, jeśli masz złą zdolność kredytową i/lub próbujesz ją poprawić. Na rynku istnieją alternatywy dla banków, które oferują produkty finansowe dla firm ze złą, znikomą bądź słabą zdolnością kredytową.

Co wpływa na zdolność kredytową firmy?

Jest kilka czynników, które mają wpływ na Twój wynik. Dotychczasowe ługi biznesowe mogą mieć negatywny wpływ, szczególnie jeśli masz więcej niż jeden na swoim koncie. Oceniona zostanie również historia wszystkich dyrektorów lub umowy dotyczące zarządzania długiem dla danego biznesu. Jeśli są tutaj braki i niejasności wówczas tradycyjny kredyt prawdopodobnie nie zostanie udzielony, ale Twoja uwaga powinna paść na produkt finansowy, jakim jest pożyczka dla firm bez zdolności kredytowej z wszystkimi jej wadami i zaletami.

Nakaz likwidacji – nakaz sądowy, który zmusza niewypłacalną spółkę do przymusowej likwidacji – oznacza również, że Twojej firmie prawdopodobnie zostanie odmówiony tradycyjny kredyt. Oznacza to, że sąd wyznaczył syndyka do spłaty ewentualnych wierzycieli poprzez likwidację majątku spółki.

Przeczytaj również:

Kłopoty finansowe w firmie? Poznaj zalety kredytu dla zadłużonych firm

Kredyt dla firm bez zdolności kredytowej – skąd wiedzieć, czy dotyczy Twojego biznesu?

Sprawdź swoją zdolność kredytową online, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, gdy będziesz ubiegać się o kredyt. Ponad połowa małych firm w Polsce nigdy nie sprawdzała swojego raportu kredytowego, nie pozwól na to, by być w tym niechlubnym gronie. Zgłoś się do jednej z kilku działających w naszym kraju agencji informacji kredytowej i upewnij się, że historia finansowa Twojej firmy nie zawiera zbyt wielu powtarzających się wniosków o kredyt lub zbyt dużego zadłużenia.

Przeczytaj również:

Kto ma szansę na kredyt gotówkowy dla małych firm?

Agencje informacji kredytowej przyglądają się temu wszystkiemu, aby upewnić się, że Twoja firma jest rentowna i ma wystarczającą wartość netto, aby kwalifikować się do kredytu tradycyjnego. W innym przypadku wyłącznym produktem, który będzie mógł Twój biznes finansowo podratować są właśnie kredyty dla firm bez zdolności kredytowej, których szczęśliwie jest już dość sporo opcji na rynku.

Kredyty dla firm bez zdolności kredytowej – jakie masz możliwości?

Jeśli odkryjesz, że Ty i Twoja firma nie kwalifikujecie się do tradycyjnych pożyczek i pozostaje Wam do dyspozycji kredyt dla firm zadłużonych – koniecznie przeanalizuj kilka opcji, aby znaleźć finansowanie najlepsze dla swojego biznesu.

Dedykowane pożyczki dla firm

Jeśli Twoja firma ma dobre obroty i cenne aktywa, możesz uzyskać pożyczkę biznesową nawet bez wzorowej zdolności kredytowej. Kryteria różnią się w zależności od pożyczkodawcy, dlatego warto wspólnie z księgowym bądź doradcą biznesowym dołożyć wszelkich starań, aby kredyt dla zadłużonych firm był starannie dopasowany do Twojej aktualnej sytuacji finansowej. Ze względu na charakter tych pożyczek – bądź przygotowany na to, że opłaty i odsetki mogą być wyższe niż zwykle. Koniecznie upewnij się, że przeanalizujesz wszystkie opcje w jak największym stopniu. Zalecamy tutaj zasięgnięcie porady księgowego, aby zobaczyć, jak te koszty mogą wpłynąć na długoterminowe przepływy pieniężne.

Przeczytaj również:

Kredyt konsolidacyjny dla firm – poznaj korzyści

Refinansowanie z pomocą firmowych aktywów

To świetna opcja dla firm, które nie mają zbyt dużo dostępnej gotówki, ale posiadają mnóstwo aktywów. Zasób może być czymś tak dużym i solidnym jak maszyny i urządzenia, lub tak niematerialnym jak oprogramowanie komputerowe. Wszystko, co posiada Twoja firma, może zostać wykorzystane jako aktywa do refinansowania i może potencjalnie uwolnić dużo gotówki. Tutaj ważne jest to, że z racji tego iż korzystasz z aktywów, które mają wartość dla Twojej firmy, podmioty finansujące nieco mniej martwią się o Twoją zdolność kredytową. Jeśli chcesz więc czegoś innego, niż tradycyjna pożyczka dla zadłużonych firm – warto wziąć pod uwagę właśnie takie rozwiązanie.

Dotacje rządowe dla zadłużonych firm

W przypadku finansowania bez oczekiwania na spłatę, rząd oferuje szereg dotacji, które mają pomóc kwalifikującym się firmom.

Dlaczego pożyczka dla zadłużonych firm jest lepsza niż ta opcja finansowania?

  • czasochłonny proces składania wniosków,
  • surowe warunki kwalifikowalności,
  • możliwe ograniczenia dotyczące wykorzystania dotacji po jej otrzymaniu.

Mimo wszystko dotacja rządowa jest to coraz popularniejsza metoda pozyskiwania finansowania dla Twojej firmy. Jednak co ważne – tylko dla najbardziej wytrwałych przedsiębiorców. Jeśli jesteś jednym z nich – warto spróbować. W innym wypadku niestety będzie to zwykła strata czasu i lepiej od razu starać się o choć droższą, to jednak bardziej osiągalną pożyczkę dedykowaną zadłużonym firmom.

2022-09-16T09:30:28+02:0030 czerwca, 2022|