Kto ma szansę na kredyt gotówkowy dla małych firm?

Strona główna>Blog>Kto ma szansę na kredyt gotówkowy dla małych firm?

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy i myślisz o uzyskaniu pożyczki na małą firmę, ta informacja jest dla Ciebie. W tym przewodniku dowiesz się, czy możesz kwalifikować się do finansowania działalności i jakie warunki musisz spełniać, aby mieć szansę szybkiego otrzymania środków. Jeśli naprawdę interesuje Cię kredyt gotówkowy dla firm – czytaj dalej!

Kto ma szansę na kredyt gotówkowy dla małych firm?

Spis treści

Dlaczego możesz potrzebować pożyczki biznesowej?

Istnieje wiele powodów, dla których możesz potrzebować kredytu gotówkowego dla swojej małej firmy. Spójrzmy pokrótce tylko na przykładowe z nich. Jedną z najczęstszych przyczyn jest przepływ gotówki. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę, że brak gotówki jest głównym powodem, dla którego firmy – duże i małe – upadają. Obroty nic nie znaczą, jeśli nie masz pod ręką pieniędzy na opłacenie rachunków.

W jakich sytuacjach może być Ci potrzebny kredyt gotówkowy dla firm?

  • Twoje dochody zaczynają się wahać,
  • Twój kapitał obrotowy został naruszony nieprzewidzianymi wydatkami.

Inny przykład – jeśli jesteś gotowy, aby przenieść swój biznes na wyższy poziom, prawdopodobnie będziesz potrzebować środków na inwestycje w rozwój. Możesz chcieć pozyskać nowego dostawcę lub po prostu zwiększyć swoją wydajność, aby móc obsługiwać większą liczbę klientów. Pożyczka biznesowa może zapewnić środki potrzebne do szybkiego działania, gdy nadarzy się odpowiednia okazja.

Przeczytaj również:

Kredyt dla zadłużonych firm – czy to możliwe?

Jakie wymagania musisz spełniać, by uzyskać kredyt gotówkowy na firmę?

W większości przypadków musisz być w biznesie minimum od 6-12 miesięcy, zanim będziesz mógł otrzymać pożyczkę biznesową. Jeśli planujesz zwrócić się do banku, może to wydłużyć się do dwóch, a nawet trzech lat. Więc jeśli Twoja firma rozpoczyna działalność, prawdopodobnie będziesz musiał szukać finansowania gdzie indziej, bo tradycyjny kredyt gotówkowy na firmę nie zostanie Ci udzielony. To nie wszystko! Musisz mieć dobrą zdolność kredytową, chociaż niektórzy pożyczkodawcy specjalizują się w udzielaniu pożyczek firmom o słabej zdolności kredytowej – oczywiście za odpowiednią cenę w postaci wyższych odsetek. Przede wszystkim musisz też generować wystarczająco wyraźne zyski, aby obsłużyć swoją pożyczkę. Nawet jeśli masz do zaoferowania zabezpieczenie, nawet najbardziej przyjazny dla ryzyka pożyczkodawca nie wyrazi zgody na kredyt, jeśli nie będzie pewny, że będziesz w stanie uregulować swoje spłaty.

Przeczytaj również:

Kłopoty finansowe w firmie? Poznaj zalety kredytu dla zadłużonych firm

Jak pożyczkodawca oceni Twój wniosek o pożyczkę dla firm?

Jeśli planujesz zwrócić się do tradycyjnego banku o kredyt gotówkowy dla firm, przekonasz się, że kryteria kwalifikacyjne są znacznie bardziej rygorystyczne niż kryteria u alternatywnych pożyczkodawców. Tylko przedsiębiorstwa o najwyższych ratingach kredytowych, wysokim minimalnym obrocie i zabezpieczeniu mają szansę na zatwierdzanie bankowych pożyczek biznesowych.

Tak czy inaczej, każdy pożyczkodawca ma własną strategię biznesową i poziom tolerancji na ryzyko, ale wszyscy stosują podobny proces oceny wniosków kredytowych. Istnieje kilka głównych kryteriów, według których Twoja firma będzie oceniana – w tym kapitał i zabezpieczenie.

2022-12-29T11:09:14+01:0022 sierpnia, 2022|