Twoja firma jest zadłużona? Nadal masz szansę na kredyt!

Strona główna>Blog>Twoja firma jest zadłużona? Nadal masz szansę na kredyt!

Jeśli masz własną firmę, a wraz z nią burzliwą historię kredytową, tradycyjne banki lub SKOK-i mogą nie chcieć zatwierdzić pożyczki biznesowej. Na szczęście alternatywni pożyczkodawcy, którzy oferują opcje poza konwencjonalnymi bankami, oferują pożyczki dla małych firm. Jeśli masz złą ocenę kredytową taki kredyt dla firm zadłużonych może mieć sens. Niektórzy z tych pożyczkodawców nie ustalają minimalnych wymagań dotyczących zdolności kredytowej i biorą pod uwagę takie czynniki, jak przychody lub czas spędzony w biznesie w celu zatwierdzenia.

Twoja firma jest zadłużona? Nadal masz szansę na kredyt!

Spis treści

Co to jest zła ocena kredytowa firmy?

Pożyczki dla firm o złych kredytach są zazwyczaj skierowane do właścicieli firm o niskiej ocenie kredytowej. Nie tylko Twoja osobista ocena kredytowa, ale także ocena kredytowa firmy może być czynnikiem decydującym o tym, czy otrzymasz pożyczkę, szczególnie od tradycyjnych pożyczkodawców. Podobnie jak w przypadku osobistych ocen kredytowych, biznesowe oceny kredytowe mają odrębne zakresy punktacji i interpretacje.

Twoja ocena kredytowa firmy odzwierciedla historię płatności na kontach powiązanych z Twoją firmą. Jednak Twój osobisty kredyt będzie używany wyłącznie do pomiaru ryzyka pożyczki, jeśli Twoja firma nie ma historii kredytowej, tak jak w przypadku startupu. Inaczej jest, jeśli chodzi o kredyt dla zadłużonych firm istniejących już jakiś czas na rynku.

Czy możesz otrzymać pożyczkę, jeśli Twoja firma jest zadłużona?

Niektórzy pożyczkodawcy udzielają pożyczek właścicielom małych firm o niskiej ocenie kredytowej. Jest jednak kilka rzeczy, które działają przeciwko Tobie w takiej sytuacji. Zatwierdzenie pożyczki dla zadłużonej firmy może być trudne, ponieważ uwzględnia nie tylko historię kredytową, ale także przepływy pieniężne i zabezpieczenia. Najważniejsze jest to, że zatwierdzenie jest zawsze łatwiejsze, gdy wnioskodawcy mają stałe dochody.

Przeczytaj również:

Kłopoty finansowe w firmie? Poznaj zalety kredytu dla zadłużonych firm

Kiedy właściciel firmy ma słabe lub niestabilne przepływy pieniężne, banki i pożyczkodawcy często koncentrują się bardziej na udokumentowanej historii finansowej i aktywach firmy. Dlatego firmy o słabej ocenie kredytowej mogą mieć problemy z zatwierdzeniem kredytu. Mimo to niektórzy pożyczkodawcy online specjalizują się we współpracy z właścicielami firm, którzy mają niską ocenę kredytową i wtedy pożyczka dla zadłużonych firm jest tym, co wchodzi w grę.

Jakie są zalety i wady kredytów dla zadłużonych firm?

Plusem jest, że masz szansę zdobyć potrzebne pieniądze. Jeśli potrzebujesz sprzętu, środków marketingowych, zapasów lub gotówki do zarządzania sezonowymi wahaniami sprzedaży, pożyczka tego rodzaju może zapewnić Ci pieniądze, których potrzebujesz, aby pomóc Twojej firmie. Potencjalnie masz też szansę w ten sposób podnieść swoją zdolność kredytową.

Co zyskasz poprzez dokonywanie comiesięcznych płatności na czas?

  • lepsza zdolność kredytowa,
  • szansa na lepsze warunki kredytowe w przyszłości.

Pamiętaj jednak, że pożyczkodawcy naliczają wyższe odsetki, gdy masz niższą zdolność kredytową, co spowoduje, że całkowity koszt Twojej pożyczki biznesowej będzie droższy.

2022-10-10T10:29:42+02:0012 sierpnia, 2022|