Kłopoty finansowe w firmie? Poznaj zalety kredytu dla zadłużonych firm

Strona główna>Blog>Kłopoty finansowe w firmie? Poznaj zalety kredytu dla zadłużonych firm

Na rynku nie brakuje podmiotów gospodarczych, których zobowiązania finansowe noszą już znamiona spirali zadłużenia. Problemy ze spłatą kredytów determinują przedsiębiorców do zaciągania kolejnych pożyczek, a to z kolei może zablokować możliwość firmy do podpisania kolejnej umowy kredytowej. Są jednak na rynku dostępne rozwiązania, które pozwalają z tej sytuacji wybrnąć. Zobaczmy jak działa kredyt dla zadłużonych firm.

Kłopoty finansowe w firmie? Poznaj zalety kredytu dla zadłużonych firm

Spis treści

Kredyt dla zadłużonych firm – czy to się może udać?

Wprawdzie banki czy też innego rodzaju pożyczkodawcy bez problemu udzielą pożyczki firmom osiągającym dobre dochody i nieposiadającym długów, nie oznacza to, że nawet w skrajnie odwrotnym przypadku przedsiębiorstwo nie ma szans na otrzymanie zastrzyku gotówki. Na rynku znajdziemy firmy specjalizujące się w udzielaniu pożyczek przedsiębiorstwom, które znajdują się w stosunkowo trudnej sytuacji finansowej. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że w drodze do uzyskania dodatkowej pożyczki w sytuacji zadłużenia firmy spotkamy się z pewnymi trudnościami. Pożyczkodawca będzie uwzględniać historię kredytową przedsiębiorstwa, pieniężne przepływy, zabezpieczenia, ale jeśli firma uzyskuje stałe dochody uzyskanie takiej pożyczki jest jak najbardziej możliwe.

Propozycji pożyczek dla zadłużonych firm jest stosunkowo dużo. Pozabankowe przedsiębiorstwa są nierzadko przychylne firmom, które mają negatywne wpisy w bazie BIK (Biuro Informacji Kredytowej). Taka pożyczka często charakteryzuje się mocno zredukowanymi formalnościami, a to dlatego, że nie przykłada się tak dużej wagi do historii kredytowej firmy, natomiast weryfikowana jest aktualna dochodowość przedsiębiorstwa.

Brak pozytywnej oceny kredytowej – co to jest?

Kredyty dla zadłużonych firm są skierowane stricte do przedsiębiorstw, które otrzymują niską ocenę kredytową. Co ciekawe czynnikiem decydującym o tym, czy firma uzyska konwencjonalną pożyczkę jest nie tylko ocena kredytowa firmy, ale także ta osobista. Przykładowo osobisty kredyt będzie brany pod uwagę przy mierzeniu ryzyka pożyczki wówczas, jeśli firma nie ma żadnej historii kredytowej. Pomiar przebiega w inny sposób, jeśli kredyt dla zadłużonej firmy już funkcjonuje.

Poznaj ciemne i jasne strony pożyczek dla firm posiadających długi?

Podstawową korzyścią, jaka wynika z zaciągnięcia kredytu dla zadłużonej firmy jest to, że zyskujemy potrzebne w danej chwili firmie środki finansowe. Takiego rodzaju środki można wówczas wykorzystać na cele marketingowe, by w rezultacie poprawić płynność finansową firmy i zwiększyć jej dochody. Można te środki wykorzystać także wtedy, kiedy firma potrzebuje nowego sprzętu w zależności od branży, w której się porusza, a także np. do zarządzania sezonowym wahaniem sprzedaży. Interesujące może wydawać się to, że taka pożyczka może wpłynąć pozytywnie na kredytową zdolność przedsiębiorstwa.

Te nieco mniej atrakcyjne właściwości takiej pożyczki mogą wynikać z tego, że będą one posiadać wyższe oprocentowanie, prowizje czy opłaty dodatkowe. Warto więc dokładnie przeanalizować zaciągnięcie takiej pożyczki pod kątem kosztów, jakie poniesiemy. Dobrą praktyką jest też sprawdzenie innych możliwości finansowania i wybrać najkorzystniejszą.

Kredyt bez zaświadczeń z ZUS-u i US – czy to możliwe?

Jeśli chodzi o banki, to będą one wymagały zaświadczenia o niezaleganiu z płatnościami w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Urzędzie Skarbowym. Jeśli więc firma jest poważnie zadłużona i potrzebuje dodatkowych środków na rozwój może skorzystać z oferty kredytodawców, którzy nie wymagają takich zaświadczeń. Kredyt dla firm bez zaświadczeń jest możliwy i oferuje takie pożyczki firma Businessfinance, która indywidualnie dopasowuje pożyczki dla konkretnych potrzeb. Takie podmioty finansowe są zdolne do tego, by zdobyć dla swojego klienta finansowanie nawet w przypadku wysokich zobowiązań w stosunku do instytucji państwowych. Co więcej, firmę o takim profilu, z bogatym doświadczeniem tworzy zespół skutecznych doradców kredytowych, którzy z przyjemnością wesprą firmy w wypracowaniu najlepszych rozwiązań finansowych.

2022-10-10T10:37:53+02:0016 września, 2022|