Kredyty konsolidacyjne i kredyty obrotowe dla firm – na czym polegają te produkty finansowe?

Strona główna>Blog>Kredyty konsolidacyjne i kredyty obrotowe dla firm – na czym polegają te produkty finansowe?

Jako właściciel firmy być może zaciągnąłeś już pożyczkę lub dwie. Możliwe też, że naliczyłeś również wydatki związane z firmowymi kartami kredytowymi. Posiadanie wielu płatności do spłacenia wszystkich tych długów, przy różnych stawkach i warunkach, może niepotrzebnie skomplikować Twoje finansowanie i kosztować Cię więcej w dłuższej perspektywie. Kredyt konsolidacyjny dla firmy albo inny wariant – obrotowy to produkty finansowe, które mogą pomóc uporać się z takimi i podobnymi sytuacjami biznesowymi.

Kredyty konsolidacyjne i kredyty obrotowe dla firm - na czym polegają te produkty finansowe?

Spis treści

Co to jest kredyt konsolidacyjny dla firmy?

Konsolidacja zadłużenia biznesowego odnosi się do pożyczki, której można użyć do spłaty innych pożyczek, linii kredytowych i/lub kart kredytowych. Po otrzymaniu środków z kredytu konsolidacyjnego zadłużenia firmy, spłacasz salda, które jesteś winien z innych długów biznesowych.

Przeczytaj również:

Kredyt konsolidacyjny dla firm – poznaj korzyści

Kredyt konsolidacyjny dla biznesu, jak każdy inny środek finansowania, nalicza odsetki. Może również wymagać uiszczenia opłaty początkowej. Jednak nawet biorąc pod uwagę te koszty, może się to skończyć w sumie mniejszym długim niż sytuacja, gdy spłacasz wiele długów. Co ważne, takie rozwiązanie również idealnie uprości również Twoje płatności. Spłacasz pożyczkę wraz z odsetkami i wszelkimi opłatami w ustalonych miesięcznych ratach przez uzgodniony okres i to jest argument przewodni, dla którego coraz więcej przedsiębiorców w dzisiejszych czasach decyduje się na kredyty konsolidacyjne dla firm z perspektywą na lepszą przyszłość finansową. Pamiętaj jednak, że istnieje wiele czynników, o których należy pamiętać, rozważając zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego zadłużenia.

Jakie wyróżniamy zalety kredytów konsolidacyjnych dla firm?

 • Łatwiejsze zarządzanie pożyczkami.
 • Możliwe obniżenie wysokości odsetek, które spłacasz od długów biznesowych.
 • Regularna i terminowa spłata kredytu konsolidacyjnego każdego miesiąca może z czasem poprawić Twoją (lub Twojej firmy) zdolność kredytową.

Jakie wyróżniamy wady pożyczek konsolidacyjnych dla firm?

 • Kiedy zaciągasz pożyczkę, może to wpłynąć na Twój stosunek zadłużenia do dochodu i potencjalnie na Twoją zdolność kredytową.
 • Przed zaciągnięciem kredytu konsolidacyjnego należy upewnić się, że pożyczkodawca pozwala na przeznaczenie środków na ten cel.
 • Niektóre pożyczki, które próbujesz spłacić, mogą podlegać karom z tytułu przedpłaty.
 • Do kredytu konsolidacyjnego może być dołączona opłata inicjacyjna.

Czy konsolidacja zadłużenia biznesowego to to samo, co kredyt obrotowy dla firm?

Jeśli zastanawiałeś się, czy nie postawić na kredyt obrotowy dla firmy, możesz się zastanawiać, czy konsolidacja kredytów to samo. Tak nie jest. Konsolidacja zadłużenia ma na celu pomóc Ci skonsolidować wszystkie swoje długi w jedną miesięczną spłatę, najlepiej po niższej stawce. Kredyty obrotowe dla firmy to przede wszystkim za narzędzie usprawniające finanse danego biznesu. Z ich pomocą uzyskasz wsparcie od kredytodawcy na opłacenie wydatków bieżących, jak płace dla pracowników, czy też bieżące koszty utrzymania biura, czy produkcji.

Czy zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego jest dobre dla zdolności kredytowej firmy?

Jeśli zdecydujesz się na konsolidację zadłużenia, możliwe, że początkowo kredyt ten będzie miał negatywny wpływ na Twój kredyt. Jednak z biegiem czasu możesz zauważyć poprawę swojej (lub firmowej) zdolności kredytowej. Raport kredytowy będzie odzwierciedlał spłatę zaległych długów, a także terminowe miesięczne spłaty pożyczki konsolidacyjnej zadłużenia.

Przeczytaj również:

Interesuje Cię kredyt konsolidacyjny dla firm? To musisz wiedzieć!

Natomiast gdy już spłacisz kredyt konsolidacyjny dla firm, poprawisz wskaźnik wykorzystania kredytu. Ten współczynnik znacząco wpływa na Twoją zdolność kredytową, więc gdy zwolnisz więcej miejsca na kredyt, Twój wynik może się poprawić.

Kiedy warto rozważyć kredyt konsolidacyjny dla firmy?

Zaciągnięcie kolejnej pożyczki nigdy nie powinno wiązać się z pochopną decyzją. Jeśli zmagasz się ze spłatą wielu form zadłużenia każdego miesiąca, a także z normalnymi wydatkami biznesowymi, możesz ulec pokusie, aby spojrzeć na awaryjne pożyczki biznesowe jako szybkie rozwiązanie. Jednak stworzenie przemyślanej strategii konsolidacji zadłużenia biznesowego może zapewnić lepszą sytuację na dłuższą metę.

Przeczytaj również:

Kredyt dla zadłużonych firm – czy to możliwe?

Możesz sam ocenić, czy pożyczka konsolidacyjna byłaby przydatna w uproszczeniu miesięcznych spłat albo poradzić się profesjonalnych doradców kredytowych. Tak, czy inaczej dokonanie oceny tego, czy kredyt konsolidacyjny może Ci zaoszczędzić pieniądze, czy też może aktualnie w Twojej sytuacji lepszym rozwiązaniem byłby kredyt obrotowy dla firm – wymaga nieco więcej pracy.

Jak wyliczyć, który kredyt będzie lepszym rozwiązaniem?

 • zsumuj wszystkie zaległe należności (całkowite saldo, które jesteś winien),
 • zsumuj odsetki, które płacisz każdego roku od pożyczek,
 • podziel pierwszą liczbę przez drugą i pomnóż wynik przez 100, aby poznać ogólną stopę procentową, jaką płacisz od tych pożyczek,
 • zsumuj swoje miesięczne płatności dla wszystkich tych różnych długów.

Jeśli szukasz kredytu konsolidacyjnego zadłużenia, prawdopodobnie chcesz znaleźć oprocentowanie niższe niż średnia z tych różnych stóp procentowych i z miesięczną spłatą mniejszą niż suma, którą płacisz każdego miesiąca, a ten wynik Ci pomoże określić, z jaką się borykasz w istocie.

2022-12-29T11:12:34+01:0030 czerwca, 2022|