Jak znaleźć trudny kredyt dla firm i nie dać się oszukać?

Strona główna>Blog>Jak znaleźć trudny kredyt dla firm i nie dać się oszukać?

Uzyskanie zgody na pożyczki biznesowe w przypadku złej historii kredytowej może być trudne. Jednak trudne kredyty dla firm mogą nie być tak aż tak złe, jak myślisz. Dowiedz się, jak możesz to przezwyciężyć i wyjdź na biznesową prostą finansową jak najszybciej.

Jak znaleźć trudny kredyt dla firm i nie dać się oszukać?

Spis treści

Dlaczego trudne kredyty dla firm?

Istnieje niezliczona ilość powodów, dla których pojawił się negatywny wpływ na Twoją zdolność kredytową – nieodebrane lub opóźnione płatności, niespłacone pożyczki lub po prostu zbyt wiele zapytań kredytowych. Jednak to nie musi oznaczać, że musisz postawić kreskę na swojej przyszłości biznesowej lub pozwolić, aby historia kredytowa uniemożliwiła Ci uzyskanie środków finansowych, których potrzebujesz, aby prosperować. Nadal mogą istnieć sposoby na zabezpieczenie pożyczki biznesowej za pomocą trudnych kredytów dla firm ze ze słabą oceną kredytową.

Czy moja osobista historia kredytowa może mieć wpływ na możliwość uzyskania pożyczki biznesowej?

W zależności od tego, jak długo działa Twoja firma, pożyczkodawca najprawdopodobniej sprawdzi Twoją osobistą historię kredytową, a także historię kredytową Twojej firmy.

Co dokładnie będzie sprawdzał kredytodawca zanim udzieli pozwolenia na trudny kredyt dla firm?

  • osobiste konta bankowe,
  • karty kredytowe,
  • wcześniejsza działalność gospodarcza,
  • niespłacone pożyczki,
  • nieodebrane płatności.

Przeczytaj również:

Kto ma szansę na kredyt gotówkowy dla małych firm?

Uzyskanie zgody na pożyczki biznesowe może być trudne, gdy wpłynęło to na historię kredytową, ale nie jest to niemożliwe. Pierwszym krokiem jest zrozumienie Twojej zdolności kredytowej, a następnie podjęcie odpowiednich kroków w celu jej poprawy. Jeśli pilnie potrzebujesz pożyczki, prawdopodobnie będziesz musiał wystawić aktywa (np. nieruchomość) jako zabezpieczenie.

Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową zanim zdecydujesz się na trudny kredyt dla firm?

Możesz być zaskoczony, jak wielu właścicieli firm nie zna swojej zdolności kredytowej. Przed złożeniem wniosku o pożyczkę biznesową warto sprawdzić zdolność kredytową za pośrednictwem jednej z agencji, które się tym zajmują. W raporcie kredytowym znajdziesz szczegóły dotyczące historii spłat, wniosków kredytowych, niewykonanych zobowiązań, produktów kredytowych, poprzednich bankructw, a także wszelkich wniosków o raport kredytowy, które złożyłeś w przeszłości. Upewnij się, że szczegółowo sprawdziłeś wszystkie informacje, zanim zdecydujesz się na trudny kredyt dla firm. Jeśli są błędy, skontaktuj się z agencją sporządzającą raporty kredytowe, aby je naprawić.

Poszukaj pożyczki zabezpieczonej od pożyczkodawcy, który rozumie Twój biznes

Jeśli potrzebujesz szybkiej pożyczki biznesowej i nie masz czasu, aby znacznie poprawić swoją historię kredytową w wymaganym czasie, najlepszym rozwiązaniem może być pożyczkodawca, który ma doświadczenie w tego typu sprawach. W zależności od okoliczności, zabezpieczona pożyczka biznesowa, w której dostarczasz aktywa jako zabezpieczenie pożyczki, może być alternatywą dla uzyskania potrzebnego finansowania, nawet przy mniej niż wzorowej historii kredytowej. Zły kredyt to nie koniec świata – i nie powinien to być koniec Twojego biznesu, więc nie pozwól na to.

2022-08-22T09:16:16+02:008 sierpnia, 2022|